четверг, 22 июня 2023 г.

Вшанування пам'яті жертв в Україні

...Як бридко від того, що сталося
Ви ж не звірі,
Як можна робити отак
Вбивати усіх невинних
Забираючи посмішку дітей,
Які не знали страждання
Та що таке насправді війна.
Нелюди, ні, не люди
Гірше самих тварин
Хіба ви не чуєте,
Як страждають від вас усі
Вас ненавидять,
І на пробачення не чекайте,
Бо ми переможемо,
Втопчемо в бруд
Всі ваші слова та дії
Та настане мир

Без вас, у нашій країні.


        Саме про це розповідали у Публічній бібліотеці воїнам-прикордонникам під час години пам’яті «Пам’ятаєш земле, сорок перший». Документальне підтвердження знаходимо в унікальному багатотомному історико-меморіальному виданні «Книга Пам'яті України», на сторінках якого увічнені імена мільйонів загиблих, вона є у фонді Публічної бібліотеки.





    А ще бібліотекарі рекомендували для читання книги «Війна і міф. Невідома Друга світова», «Україна у Другій світовій війні». Це сучасні видання Українського інституту пам’яті. Але, на жаль, ми живемо в нелегкі часи агресії з боку росії на території нашої Батьківщини. І згадуючи Другу світову – по-новому проживаємо страх, біль, ненависть…






Осадчук В.О.






    Вікторія Осадчук, що працює в Публічній бібліотеці, написала вірші про війну сьогодення. З вуст письменниці пролунали вірші: «Пам’ять минулого», «Не забирай моє серце», «Щось неймовірне сталося», «Життя - це бій» тощо.

  

Кравченко А.П.


     Також в бібліотеках-філіях КУ «ПББД» експонуються пам’ятні виставки «Війна відгриміла, а пам’ять жива», «Книга пам’яті України розповідає…».

     Друга світова війна – найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей. Саме як страшну трагедію її пам'ятають і згадують в усьому світі. Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі імперські інтереси. Усім відомі злочини нацистів на окупованих територіях України (Голокост, розстріли мирного населення, спалення сіл тощо). Разом з тим, тривалий час замовчувались численні злочини комуністичного режиму на нашій землі: розстріли політичних в'язнів у Західній Україні в червні-липні 1941 року, знищення центру Києва восени 1941 року, підрив Дніпрогесу і знищення в Одесі поранених червоноармійців, скинутих у море разом із санітарними машинами тощо.

Українські військові платять високу ціну за нашу свободу та безпеку. Честь і слава живим героям! Вічна пам'ять загиблим…

Комментариев нет:

Отправить комментарий

  Виставка-реквієм «Біда забрала в мене щастя радіти теплому дощу…» (До Дня Чорнобильської трагедії. -- (26.04.1986) 26 квітня − День Чорно...