среда, 12 апреля 2023 г.

Колумби Вселеної

До Всесвітнього дня авіації та космонавтики Публічна бібліотека пропонує читачам літературу на авіакосмічні теми - про формування першого загону космонавтів, історію створення перших штучних супутників землі та космічних кораблів, про зв'язок суспільного прогресу з освоєнням космосу. І про людей - інженерів, конструкторів, льотчиків-випробувачів, космонавтів - про їхню силу духу, мужність і самовідданість.




А так само художню літературу - космічні пригоди та фантастику, велика кількість котрої є у фонді бібліотеки.
Всесвітній день авіації і космонавтики
За рішенням Міжнародної авіаційної федерації, 12 квітня в усьому світі вважається Днем авіації та космонавтики. І, звичайно, ця дата безпосередньо пов'язана з першим польотом людини в космос.
108 хвилин. Рівно стільки тривав політ Юрія Гагаріна в космосі в 1961 році. І ці 108 хвилин стали початком справжньої космічної ери. Після того як Гагарін сказав «Поїхали!» і махнув рукою, космос відкрив землянам свої простори. І ось, через півсторіччя, людина замахнулася на підкорення Марсу.  
 Раз у раз вчені обіцяють ось-ось колонізувати червону планету і зайнятися подальшим підкоренням Сонячної системи.
Космічна гонка на Землі йде повним ходом. Фахівці вже навчилися створювати «багаторазові» ракети, які можна повернути на Землю і запустити знову; планують видобуток корисних копалин в космосі; збираються знищувати космічне сміття за допомогою лазера.

Того і дивися, в недалекому майбутньому почнемо святкувати ще й День космічного туризму. А все завдяки найдопитливішим людям планети, які щодня виконують свою працю з особливою пристрастю і натхненням.
День працівників ракетно-космічної галузі України також відзначається 12 квітня з 1997 року.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

  Виставка-реквієм «Біда забрала в мене щастя радіти теплому дощу…» (До Дня Чорнобильської трагедії. -- (26.04.1986) 26 квітня − День Чорно...