среда, 12 февраля 2020 г.

Історичний відео-репортаж


25 грудня 1979-го Радянський Союз ввів свої війська до Афганістану - так почалася Афганська війна. Вона тривала більше   дев’яти років – до 15 лютого 1989-го, коли останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів,  День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
         Сучасна Україна не має права забувати своїх “ветеранів Афгану”. Багато з них не обирали свою долю, а були змушені йти за наказом. Їм довелося воювати в надзвичайно тяжких умовах.  Це були молоді солдати, командири, які з перших днів служби в Афганістані пізнали ціну життя, склали екзамен на зрілість. Наш край теж не обійшла афганська трагедія.
         Бібліотека ім. М.Горького  спільно з міським відділом  пробації  підготувала історичний відео-репортаж «Дороги пам’яті – дороги Афганістану», на який були запрошені ветерани афганської війни – полковники запасу М.О.Гончарук, І.О.Лавриненко та голова Білгород-Дністровської спілки воїнів-інтернаціоналістів Є.П.Пітюков. Які випробування випали на їхню долю під час війни,  як склалося їхнє життя у післявоєнні роки, які поради та побажання  молодому поколінню – про це наші гості розповіли присутнім підопічним відділу пробації.
         Афганістан - це мужність воїнів, це вірність дружбі, це взаємовиручка і взаємодопомога. За кожним воїном-афганцем -  своя  доля, свій життєвий подвиг, свій крок у безсмертя. Багато молодих воїнів-інтернаціоналістів були нагороджені орденами і медалями. Але найвищою нагородою для тих, хто уцілів , є життя, а для загиблих – пам’ять. Давайте ж і ми з вами будемо пам`ятати та шанувати ветеранів, виявлятимемо розуміння до тих, хто пройшов через війну і для кого вона триває й досі: у спогадах, у снах, у думках. Вони цього заслуговують. А їх  безцінний бойовий досвід потрібний для  наступних поколінь. Зі святом вас, шановні воїни-афганці!








































Комментариев нет:

Отправить комментарий

  Виставка-реквієм «Біда забрала в мене щастя радіти теплому дощу…» (До Дня Чорнобильської трагедії. -- (26.04.1986) 26 квітня − День Чорно...