понедельник, 28 января 2019 г.

Героїко-патріотична година "Бій під Крутами:відомі і невідомі сторінки"


   В історії кожного народу є дати, трагізм і велич яких залишається в пам’яті на віки і тисячоліття. День 29 січня в історії України нерозривно пов’язаний зі словом Крути – саме там, на залізничній станції на Чернігівщині, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу.
В центральній міській бібліотеці ім. М. Горького саме цій події була присвячена година – реквієм для військовослужбовців частини А- 4217, організована спільно з гарнізонним будинком офіцерів.
Героїчна оборона станції Крути далекого 1918 року стала своєрідним символом боротьби за самостійну державу. Драма Крут – подія надто багатогранна для того, щоб оцінювати її спрощено й однозначно, адже дані історичних документів і матеріалів різні, навіть суперечливі. Як багато ще треба провести досліджень, аби з’ясувати всю правду! Бій під Крутами став символом героїчного супротиву української молоді. Про все це дізналися військовослужбовці з розповіді ведучих Олени Штереб та Раїси Неручевої, з кадрів відео-хроніки тих часів, з крутянських поезій та пісень.
Подвиг юних українців залишив свій відбиток не лише в історії і в пам’яті народу, а й в літературі. «Бій під Крутами: відомі й невідомі сторінки», – під такою назвою експонувалась літературно-художня виставка, на якій були представлені книги та періодичні видання бібліотеки.
Бій під Крутами - це героїчна й водночас трагічна подія. У ньому переплітається і біль, і смуток, і гордість за молодих героїв. Він знаменував початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях юнаків – представників українського студентства:
Ридала кров’ю скорбно Україна
Та пам’ять вічну у серцях несла
Про кожного свого Героя-сина.
Що свою рідну землю боронив,
Коли напав на неї ворог лютий.
І знов стають за рідний край сини.
Герої наші... Пам’ятаймо Крути!






Комментариев нет:

Отправить комментарий

  Поетичний колаж «Кохання Тараса Шевченко». Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково : щороку навесні Великий Ко...